Passau-Budapest hajóval Időpontok: Június 21 - 25. Szeptember 09 - 13. Szállás: 3 csillagos szálloda Ellátás: Reggeli Részvételi díj: Június 21 - 25. 123.965,-Ft Szeptember 09 - 13. 127 749 Ft A részvételi díj nem tartalmazza: - Félpanziós felár - útlemondási biztosítás - baleset,-betegség,-poggyász biztosítás PROGRAM: 1. NAP: BUDAPEST – MELK – ENNS – LINZ Indulás Budapestről reggel 6 órakor. Autóbuszos utazás rövid pihenőkkel Melkbe, ahol megnézzük a híres, bencés apátságot és kertjét. Továbbutazás Ennsbe, Ausztria legrégebbi városába: séta a főtéren, ismerkedés a város történetével. Innen Linzbe, Felső-Ausztria fővárosába utazunk, ahol belvárosi sétát teszünk: a dóm, a városháza, Mozart ház, főtér. Szállás a városban. 2. NAP: PASSAU – JOCHENSTEIN/ENGELHARTSZELL – ASCHACH – LINZ Reggel Passauba utazunk. Városnéző sétát teszünk, majd elindulunk hajónkkal a 2225-ös folyamkilométertől. A német-osztrák határszakaszon elérjük a jochensteini vízlépcsőt. Június 22-én kikötünk a zsilipnél és látogatást teszünk az erőműben, utána zsilipelünk. Szeptember 10-én a jochensteini zsilipelés után Engelhartszellben kötünk ki, és felkeressük a rokokó stílusú trappista kolostort. Jochenstein ill. Engelhartszell után már osztrák területen nekivágunk a Duna legfestőibb szakaszának, áthaladunk a hajózható részt tekintve legkisebb sugarú kanyaron, a Donauschlinge-n (Duna-hurok). Újabb zsilipelés Aschachban, majd továbbhajózunk Linz felé. Szállás az előző napi helyen. 3. NAP: WALLSEE – MARBACH – AGGSBACH – KREMS Reggeli után autóbusszal Wallsee-be (2095 fkm) utazunk, itt szállunk fel hajónkra. Hamarosan elérjük a Felső-Duna egyik legszebb szakaszát, a Struden-t. Ybbs-i zsilipelés után kikötünk Marbachban. Autóbusszal felmegyünk a Niebelungengau hegyeire, megnézzük a Maria Taferl csodálatos kegytemplomát. Emmersdorfból elhajózva elérjük a Duna egyik leghíresebb szakaszát, a Wachau-t. Schönbühel kastélya után Aggsbachban kikötünk, s buszunkkal felmegyünk a hegycsúcson magasló Aggstein várába, ahonnan pazar panoráma tárul elénk. Hajónkra visszaszállva a híres bortermő vidék szőlős hegyoldalai között megcsodáljuk Dürnstein várát, majd Kremsben (2002 fkm) kikötve sétát teszünk a városban. Autóbuszra szállva a szálláshelyünkre utazunk. 4. NAP: KLOSTERNEUBURG – HAINBURG – SCHLOSSHOF – POZSONY Reggeli után autóbusszal Klosterneuburgba utazunk, megcsodáljuk az Ágoston-rendi kolostort, majd Bécs felett hajóra szállunk (1943 fkm). Áthajózunk az osztrák fővároson, ismét zsilipelünk, és a gyorsfolyású „bécsi Dunán” hamar elérjük Hainburgot, ahol kikötünk, és autóbusszal a közeli Scloßhof bámulatosan felújított kastély együtteséhez utazunk. Visszatérve Hainburgba visszaszállunk hajónkra és a Porta Hungarica-n áthajózva elérjük Dévényt, majd Pozsonyt (1868 fkm). Rövid városnéző séta után szállásunkra megyünk. 5. NAP: BŐS – BUDAPEST Reggeli után hajóra szállva nekivágunk az utolsó 220 km-nek. Pozsony alatt hamar elérjük a Bősi duzzasztó felvízét, a tóvá szélesedő folyón, majd az erőmű üzemvíz csatornájában hajózunk a zsilipig. Útközben megismerkedünk a Bős-nagymarosi Vízlépcsőrendszer történetével. Utolsó zsilipelésünk után elérjük a sebes szigetközi Dunát. Budapestig tartó utunkon láthatjuk a komáromi erődöt, Esztergomot, majd a Duna-kanyaron áthajózva Visegrádot. Érkezés Budapestre (1653 fkm) az esti órákban. További információ: ROMCAR TRAVEL Utazási Iroda - Neckermann Partneriroda R01984/2000 7100 Szekszárd, Széchenyi u 18-20. Tel.: 36-74/510-367 // Fax: 36-74/510-368 7130 Tolna, Bajcsy Zs.u. 120. Telefon és fax: 36-74/443-828 www.romcar.hu
Cím: 7130 Tolna, Bajcsy-Zsilinszky Endre út 120.
Értékelés: 4.9
Nyitvatartás:
Hétfő: | 08:30 - 16:30 |
Kedd: | 08:30 - 16:30 |
Szerda: | 08:30 - 16:30 |
Csütörtök: | 08:30 - 16:30 |
Péntek: | 08:30 - 16:30 |
Szombat: | 09:00 - 11:00 |
Vasárnap: | - |
Weboldal: http://www.romcar.hu
Utazási iroda engedély száma: R01052
Koordináták: 46.4240144531, 18.7897497997